Αρχίζει η Ενημέρωση γονέων για τους μαθητές της Α’ τάξης ---εδώ---

Aπό τη Δευτέρα 18/5/2020 ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ η είσοδος επισκεπτών στο σχολείο.
Η επικοινωνία θα εξακολουθήσει να γίνεται μέσω του email 2gympeir@sch.gr
Έναρξη λειτουργίας Ομίλων από Τρίτη 13/10/2020 --Πληροφορίες--
Δείτε και --εδώ-- και --εδώ-- και --εδώ--
Ενημέρωση γονέων της Α' τάξης --εδώ--
Ενημερωθείτε για το επικαιροποιημένο Πλαίσιο Λειτουργίας του Σχολείου --εδώ--
*********************************
Χρήσιμες συμβουλές για γονείς αν το παιδί σας παρουσιάζει συμπτώματα συμβατά με τον ιό Sars Covid 19 --εδώ--
*********************************
Γενικές και Ειδικές (για γονείς και μαθητές) οδηγίες του ΕΟΔΥ για τη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση (9/9/2020) --εδώ--
Αρχική σελίδα / Εισαγωγή μαθητών / Προκήρυξη θέσεων για την Β΄ και την Γ΄ τάξη - εξετάσεις στις 7 Σεπτεμβρίου 2020

Προκήρυξη θέσεων για την Β΄ και την Γ΄ τάξη - εξετάσεις στις 7 Σεπτεμβρίου 2020

Ανακοίνωση για την πλήρωση κενών θέσεων μαθητών/τριών στις Β΄ και Γ΄ τάξη με γραπτή δοκιμασία δεξιοτήτων.

Προκηρύσσονται κενές θέσεις για

- δύο (2) μαθητές/τριες στη Β΄ τάξη.

- τρεις (3) μαθητές/τριες στη Γ΄ τάξη.

Σημειώνεται ότι αν εκκενωθούν και άλλες θέσεις στις παραπάνω τάξεις, θα καλυφθούν από τους επιλαχόντες αυτής της διαδικασίας εισαγωγής.

Η γραπτή δοκιμασία θα διεξαχθεί την Δευτέρα 7 Σεπτεμβρίου 2020, ώρα έναρξης 09.00 π.μ.

Σημαντικές λεπτομέρειες για τη διεξαγωγή της γραπτής δοκιμασίας δεξιοτήτων θα βρείτε εδώ

Υποβολή αιτήσεων

Αιτήσεις υποβάλλονται δια ζώσης, στο 2ο Πρότυπο Γυμνάσιο Αθηνών είτε ηλεκτρονικά στο 2gympeir@sch.gr

¾ Οι δια ζώσης αιτήσεις υποβάλλονται μέχρι την Παρασκευή 4 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 14:00, προσκομίζοντας υπογεγραμμένα τα έγγραφα που επισυνάπτονται (αίτηση, υπ. δήλωση).

¾ Οι ηλεκτρονικές αιτήσεις υποβάλλονται μέχρι το Σάββατο 5 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 15:00, με αποστολή υπογεγραμμένων, ως συνημμένων, των έγγραφων που επισυνάπτονται (αίτηση, υπ. δήλωση).

Attachments:
Download this file (Yπ-δηλ-Β_Γ pdf.pdf)ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ PDF[ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ PDF]131 Kb
Download this file (Yπ-δηλ-Β_Γ.doc)ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ[ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ]45 Kb
Download this file (ΑΙΤΗΣΗ εξετασεων pdf.pdf)ΑΙΤΗΣΗ PDF[ΑΙΤΗΣΗ PDF]77 Kb