Από τη Δευτέρα 18/5/2020 ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ η είσοδος επισκεπτών στο σχολείο.
Η επικοινωνία θα εξακολουθήσει να γίνεται μέσω του email 2gympeir@sch.gr
Ενημέρωση γονέων της Α' τάξης --εδώ--
Ενημερωθείτε για το επικαιροποιημένο Πλαίσιο Λειτουργίας του Σχολείου --εδώ--
*********************************
Χρήσιμες συμβουλές για γονείς αν το παιδί σας παρουσιάζει συμπτώματα συμβατά με τον ιό Sars Covid 19 --εδώ--
*********************************
Γενικές και Ειδικές (για γονείς και μαθητές) οδηγίες του ΕΟΔΥ για τη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση (9/9/2020) --εδώ--
Αρχική σελίδα / ΕΚΘΕΣΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ / Αποτελέσματα δοκιμασίας εισαγωγής μαθητών/τριών στην Α΄ Γυμνασίου 2020

Αποτελέσματα δοκιμασίας εισαγωγής μαθητών/τριών στην Α΄ Γυμνασίου 2020

ΜΑΘΗΤΕΣ

Δείτε παρακάτω τις βαθμολογίες  των συμμετεχόντων/ουσών στη δοκιμασία δεξιοτήτων για εισαγωγή στο σχολείο μας.

Οι θέσεις μαθητών/τριών για την Α΄ τάξη  είναι 156.

Οι υποψήφιοι με Α/Α από 1 έως 121 (δηλαδή όσοι/όσες έχουν ΣΥΝΟΛΟ από 62 μόρια  και πάνω) γίνονται δεκτοί/ες.

Για τις υπόλοιπες 15 θέσεις, από 142 μέχρι 156 θα γίνει κλήρωση μεταξύ των υποψηφίων που ισοβαθμούν με  αριθμό  μορίων 60, την Παρασκευή 3 Ιουλίου 2020 στις 11 πμ.

Οι τρεις υποψήφιοι/ες που θα κληρωθούν στις θέσεις 157, 158 και 159   θα είναι οι τρεις πρώτοι/ες επιλαχόντες/ούσες .

Προκειμένου να συμπληρωθεί ο πίνακας επιλαχόντων, την ίδια μέρα θα γίνει κλήρωση  και για όσους υποψήφιους έχουν συγκεντρώσει 58 μόρια.

Η κλήρωση θα γίνει στο αμφιθέατρο του 2ου Πρότυπου Γυμνασίου Αθηνών, από επιτροπή γονέων/κηδεμόνων των υποψηφίων, η οποία θα επιλεγεί από τους/τις παριστάμενους/ες και με την ευθύνη του ΕΠΕΣ.  Λόγω των μέτρων κοινωνικής απόστασης και προφύλαξης από την μετάδοση του COVID-19, στην κλήρωση συστήνεται να προσέλθει ένα (1) άτομο (γονέας ή κηδεμόνας), ανά υποψήφιο/α.

Attachments:
Download this file (Apotelesmata me me kwdiko_2PG.pdf)Αποτελέσματα με κωδικό 2ο Π.Γ.[Αποτελέσματα με κωδικό 2ο Π.Γ.]186 Kb

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ