*** Η  γραμματεία του σχολείου είναι ανοιχτή για το κοινό τις εργάσιμες μέρες  από 11.00 π.μ. έως 13.15 μ.μ. ***

Αρχική σελίδα / Φυσική Αγωγή - Αγωγή Υγείας / Δράσεις - Δραστηριότητες / Ενδοσχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου

Ενδοσχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου

Φυσική Αγωγή - Αγωγή Υγείας

Στις 11 Δεκεμβρίου 2014 πραγματοποιήθηκε ενδοσχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου μεταξύ των μαθητών της Γ' γυμνασίου. Έλαβαν μέρος και τα 6 τμήματα. Σχηματίστηκαν δύο όμιλοι των τριών ομάδων. Οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο διασταυρώθηκαν σε νοκ-άουτ αγώνες για να προκύψει το ζευγάρι του τελικού. Νικήτρια ομάδα αναδείχθηκε αυτή του Γ2 στα πέναλτυ (στην τελευταία φωτογραφία απεικονίζεται η εκτέλεση του νικητήριου τέρματος). Οι καθηγητές Φυσικής Αγωγής του σχολείου, Αλέξανδρος Λαζαρίδης και Κωνσταντίνος Σιδηροκαστρίτης, οργάνωσαν και διατήτευσαν τους αγώνες.