*** Η  γραμματεία του σχολείου είναι ανοιχτή για το κοινό τις εργάσιμες μέρες  από 11.00 π.μ. έως 13.15 μ.μ. ***

Αρχική σελίδα / Φυσική Αγωγή - Αγωγή Υγείας / Δράσεις - Δραστηριότητες / Διασχολική δράση με ΕΛ.Ι.ΚΑΡ και 10ο ΕΠΑΛ Αθηνών

Διασχολική δράση με ΕΛ.Ι.ΚΑΡ και 10ο ΕΠΑΛ Αθηνών

Φυσική Αγωγή - Αγωγή Υγείας

Στις 17 Δεκεμβρίου 2013 υλοποιήθηκε διασχολική δράση του σχολείου μας με το Ελληνικό Ίδρυμα Καρδιολογίας και το 10ο Επαγγελματικό Λύκειο Αθηνών με θέμα «Τα Οφέλη της Φυσικής Δραστηριότητας στην Υγεία». Ο τόπος υλοποίησης ήταν στη σχολική μονάδα του 10ου ΕΠΑΛ. Έγιναν διαλέξεις από τον καθηγητή Φυσικής Αγωγής κ. Αλέξανδρο Λαζαρίδη και το γιατρό κ. Σταύρο Σπυρόπουλο, οι οποίοι στη συνέχεια έκαναν διάλογο με τους μαθητές απαντώτας σε ερωτήματά τους. Σκοπός ήταν η ορθή πληροφόρηση των μαθητών προάγοντας τον θετικό αντίκτυπο της υιοθέτησης αθλητικού τρόπου ζωής.