Αρχική σελίδα

Μαθητές μας σε Web Radio

Μαθητές του σχολείου μας στο Music Society Web Radio

Το 2ο Πρότυπο Πειραματικό Γυμνάσιο Αθήνας στο Music Society Web Radio! Aυτή την Κυριακή 8 του Δεκέμβρη το στούντιο του Music Society ανοίγει για να φιλοξενήσει μαθητές του 2ου Πρότυπου Πειραματικού Γυμνασίου Αθήνας . Δεκαέξι αγόρια και κορίτσια της τρίτης τάξης «κλέβουν» τα μικρόφωνα για δύο ολόκληρες ώρες προκειμένου να μας καταθέσουν τις σκέψεις τους, να επιλέξουν τις μουσικές τους, να κάνουν τη δική τους εκπομπή. Από τους Pixies στους Doors και από εκεί στο ελληνικό χιπ χοπ, ένα δίωρο γεμάτο εκπλήξεις! Μαζί τους η Μαρία Τριπολίτου και ο Γιάννης Τζιατζούλης.

Δείτε τις σχετικές ενημερωτικές καταχωρήσεις του σταθμού [εδώ] και [εδώ]

Ακούστε την ηχογραφημένη εκπομπή [εδώ]

Την Κυριακή 15/12/13 μαθητές της Α΄ Γυμνασίου "έκλεψαν τα μικρόφωνα" από τους ραδιοφωνικούς παραγωγούς Γιάννη Τζιατζούλη και Ειρήνη Μιχοπούλου για περίπου δύο ώρες...

ενημερωθείτε [εδώ]