Αρχική σελίδα

ημερίδα clil

Το Σάββατο 7 Δεκεμβρίου θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας ημερίδα με θέμα την προσέγγιση CLIL.

Η προσέγγιση CLIL (Content and Language Integrated Learning) είναι μια σύγχρονη, καινοτόμος προσέγγιση η οποία έχει τα θεμέλιά της στη διαθεματική/διεπιστημονική διδασκαλία και εστιάζει στη συνδυασμένη διδασκαλία ενός σχολικού θέματος και μιας ξένης γλώσσας.

Επισυνάπτεται το πρόγραμμα της ημερίδας.

Attachments:
Download this file (CLIL.doc)CLIL.doc[Πρόγραμμα ημερίδας]23 Kb