Η διαδικασία για τη μετεγγραφή των επιτυχόντων στην Α΄ τάξη θα γίνει τις πρώτες ημέρες του Σεπτεμβρίου.

Θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση με περισσότερες πληροφορίες.

Καλό καλοκαίρι!

Κατά τους θερινούς μήνες, το σχολείο θα είναι ανοιχτό κάθε Δευτέρα 8.30 ως 14.00.

Αρχική σελίδα / Το Σχολείο άλλοτε (Νεοελληνική Λογοτεχνία, εργασία μαθητών)

Το Σχολείο άλλοτε.. Εργασία στα Νεοελληνικά Κείμενα

Εργασίες στο μάθημα των Κειμένων Νεοελληνικής Λογοτεχνίας του τμήματος Α΄ 5

Με αφορμή την πρώτη θεματική ενότητα του πιλοτικού προγράμματος του μαθήματος των Κειμένων Νεοελληνικής Λογοτεχνίας της Α΄ Γυμνασίου «Σχολείο και σχολική ζωή», οι μαθητές του τμήματος Α΄5 πήραν συνεντεύξεις από τους γονείς τους, τους παππούδες και τις γιαγιάδες τους και από άλλα πρόσωπα του περιβάλλοντός τους και μας δίνουν μια εικόνα του σχολείου μιας περασμένης εποχής.

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Θεοδώρα Πανοπούλου, Φιλόλογος

Attachments:
Download this file (ErgasiesLogotexniasA5_SxoleioAllote.doc)ErgasiesLogotexniasA5_SxoleioAllote.doc[Εργασίες μαθητών, με εικόνες (μεγάλο αρχείο)]7375 Kb
Download this file (ErgasiesLogotexniasA5_SxoleioAllote_no_pics.doc)ErgasiesLogotexniasA5_SxoleioAllote_no_pics.doc[Εργασία μαθητών (χωρίς εικόνες)]169 Kb

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ