Αρχική σελίδα / Εισαγωγή μαθητών / ΦΕΚ Διεξαγωγής εξετάσεων στα Πρότυπα σχολεία και εφαρμογή του υποχρεωτικού μέτρου για διαγνωστικό έλεγχο για covid-19

Επισυνάπτεται το ΦΕΚ (24/6/2021) με θέμα: "Τρόπος διεξαγωγής της δοκιμασίας (τεστ) δεξιοτήτων για την εισαγωγή των μαθητών/τριών στην Α΄ τάξη των Προτύπων Γυμνασίων και την εισαγωγή μαθητών/τριών για την πλήρωση κενών θέσεων στην Α΄ τάξη των Προτύπων Λυκείων για το σχολικό έτος 2021-2022 και εφαρμογή του υποχρεωτικού μέτρου του διαγνωστικού ελέγχου νόσησης (δωρεάν αυτοδιαγνωστικός έλεγχος) από τον κορωνοϊό COVID -19"

(Στο  ΦΕΚ περιλαμβάνεται και φόρμα υποβολής δήλωσης αποτελέσματος self-test)