Η διαδικασία για τη μετεγγραφή των επιτυχόντων στην Α΄ τάξη θα γίνει τις πρώτες ημέρες του Σεπτεμβρίου.

Θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση με περισσότερες πληροφορίες.

Καλό καλοκαίρι!

Κατά τους θερινούς μήνες, το σχολείο θα είναι ανοιχτό κάθε Δευτέρα 8.30 ως 14.00.

Αρχική σελίδα

Ανακοινώθηκαν οι ημερομηνίες των εξετάσεων για την εισαγωγή μαθητών στην Α΄ τάξη

Σε ανακοίνωση του Υπ. Παιδείας για τα Πρότυπα και Πειραματικά σχολεία, ανακοινώθηκαν οι ημερομηνίες των εξετάσεων για την εισαγωγή μαθητών στην Α΄ τάξη.

Δείτε περισσότερα https://www.minedu.gov.gr/news/48562-11-05-21-50-nea-protypa-kai-peiramatika-sxoleia-sti-xora-mas-112-sto-synolo-apo-ti-nea-sxoliki-xronia-3

Η κλήρωση για τα Πειραματικά Σχολεία θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 24 Ιουνίου και οι εξετάσεις για τα Πρότυπα τη Δευτέρα 28 Ιουνίου 2021.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ