Από την Πέμπτη 11 Φεβρουαρίου 2021, η εκπαιδευτική διαδικασία συνεχίζεται "Από απόσταση"

Η επικοινωνία με το σχολείο θα εξακολουθήσει να γίνεται μέσω του email 2gympeir@sch.gr

Αρχική σελίδα / Erasmus / Erasmus - Erasmus / Erasmus+ SMILE (Υλοποίηση - Συμπεράσματα)

Erasmus+ SMILE (Υλοποίηση - Συμπεράσματα)

Το Erasmus+ SMILE αφορούσε την εφαρμογή ενός εκπαιδευτικού μοντέλου χωρίς αποκλεισμούς. Στο Ευρωπαϊκό έργο συμμετείχαν σχολεία από Πορτογαλία, Ρουμανία και Βουλγαρία που είχε το συντονιστικό ρόλο. Στο σχολείο μας, η εφαρμογή ξεκίνησε το Σεπτέμβριο του 2019 και ολοκληρώθηκε επιτυχημένα στο τέλος Οκτωβρίου του 2020. Την περασμένη εβδομάδα πραγματοποιήθηκε διαδικτυακή συνάντηση με τη συντονιστική ομάδα του έργου σχετικά με την εφαρμογή και την εξαγωγή συμπερασμάτων. Δείτε τη διαδικασία υλοποίησης και τα τελικά συμπεράσματα όσον αφορά τη σχολική μας μονάδας εδώ.