ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!

Η εκπαιδευτική διαδικασία συνεχίζεται από απόσταση από τις 8/1/2021

Η επικοινωνία θα εξακολουθήσει να γίνεται μέσω του email 2gympeir@sch.gr

Αρχική σελίδα

Παράταση αιτήσεων. Διαγωνισμός Μαθηματικών "ΘΑΛΗΣ". Αιτήσεις έως 3/11. Διεξαγωγή στο χώρο του σχολείου

Ενημέρωση για τον 81ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά «Ο Θαλής»

Ο 81ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά, «Ο ΘΑΛΗΣ», που διοργανώνει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (Ε.Μ.Ε.), θα διεξαχθεί την Παρασκευή 6 Νοεμβρίου 2020 . Ο διαγωνισμός απευθύνεται στους/στις μαθητές/τριες των Β΄ και Γ΄ τάξεων των Γυμνασίων, οι οποίοι και θα πρέπει να δηλώσουν συμμετοχή μέχρι και το Σάββατο 24 Οκτωβρίου τις  3/11/2020.

Ειδικά για τη φετινή σχολική χρονιά λόγω της συνεχιζόμενης υγειονομικής κρίσης, ο 81ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός στα Μαθηματικά «Ο Θαλής» θα πραγματοποιηθεί εντός του σχολικού ωραρίου και στο χώρο του σχολείου (12.00΄-14.00΄).

Παρακαλούμε να στείλτε την υπεύθυνη δήλωση για τη συμμετοχή των μαθητών/τριών που ενδιαφέρονται για το διαγωνισμό, μέχρι τις 24/10/2020 στο mail του σχολείου 2gympeir@sch.gr ή να τη φέρουν οι μαθητές/τριες στον/στην καθηγητή/τρια των Μαθηματικών.