Η εκπαιδευτική διαδικασία συνεχίζεται από απόσταση από τις 9/11/2020  ---δείτε εδώ---

Το εβδομαδιαίο πρόγραμμα, το ωράριο μαθημάτων, οδηγίες σύνδεσης στο webex και οι σύνδεσμοι των ψηφιακών αιθουσών των εκπαιδευτικών, έχουν αποσταλεί στο mail επικοινωνίας που έχουν δηλώσει οι γονείς κατά την εγγραφή των μαθητών/τριων.

Αν υπάρχουν προβλήματα στη σύνδεση, οφείλονται στην υπερφόρτωση των δικτύων

Aπό τη Δευτέρα 18/5/2020 ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ η είσοδος επισκεπτών στο σχολείο.
Η επικοινωνία θα εξακολουθήσει να γίνεται μέσω του email 2gympeir@sch.gr
Αρχική σελίδα / Erasmus / Building 21st Century Competencies / Ημέρες Erasmus 2020

Ημέρες Erasmus 2020

Erasmus

Στα πλαίσια του «Ημέρες Erasmus 2020» 15-17/10/2020, πραγματοποιήθηκε διαδικτυακή εκδήλωση στην οποία συμμετείχε το σχολείο μας για το έργο “Building 21st century competencies: Learning from the past”. Προβλήθηκε οπτικοκουστικό υλικό Αρχικά, τα παιδιά που συμμετείχαν αυτοσυστήθηκαν ενώ, στη συνέχεια, έκαναν παρουσιάσεις και τραγούδησαν στις γλώσσες τους το τραγούδι "We will rock you”.