Η εκπαιδευτική διαδικασία συνεχίζεται από απόσταση από τις 9/11/2020  ---δείτε εδώ---

Το εβδομαδιαίο πρόγραμμα, το ωράριο μαθημάτων, οδηγίες σύνδεσης στο webex και οι σύνδεσμοι των ψηφιακών αιθουσών των εκπαιδευτικών, έχουν αποσταλεί στο mail επικοινωνίας που έχουν δηλώσει οι γονείς κατά την εγγραφή των μαθητών/τριων.

Αν υπάρχουν προβλήματα στη σύνδεση, οφείλονται στην υπερφόρτωση των δικτύων

Aπό τη Δευτέρα 18/5/2020 ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ η είσοδος επισκεπτών στο σχολείο.
Η επικοινωνία θα εξακολουθήσει να γίνεται μέσω του email 2gympeir@sch.gr
Αρχική σελίδα / Αφιέρωμα στον Νίκο Γκάτσο

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ COVID19

Σας υπενθυμίζουμε ότι αν ένα παιδί εμφανίσει στο σπίτι έστω και ήπια συμπτώματα συμβατά με λοίμωξη COVΙD19  παραμένει στο σπίτι, ειδοποιείται το σχολείο και γίνεται ιατρική αξιολόγηση από τον θεράποντα ιατρό για την οποία ενημερώνεται το σχολείο. Το παιδί επιστρέφει στο σχολείο ανάλογα με τις οδηγίες του ιατρού.

Σας ενημερώνουμε ότι οι απουσίες λόγω COVID19 καταγράφονται αλλά δεν προσμετρώνται αν νοσεί ο ίδιος ο μαθητής ή κάποιος που κατοικεί στο σπίτι του ή αν έχει υποβληθεί ο μαθητής σε διαγνωστική εξέταση για τον κορωνοϊό και αναμένει την έκδοση του αποτελέσματος, με απαραίτητη προσκόμιση ιατρικής βεβαίωσης.

Τέλος σας ενημερώνουμε ότι σε κάθε περίπτωση το σχολείο είναι σε επικοινωνία με όλους τους αρμόδιους φορείς και ακολουθεί τα πρωτόκολλα που του  υποδεικνύονται.