Η εκπαιδευτική διαδικασία συνεχίζεται από απόσταση από τις 9/11/2020  ---δείτε εδώ---

Το εβδομαδιαίο πρόγραμμα, το ωράριο μαθημάτων, οδηγίες σύνδεσης στο webex και οι σύνδεσμοι των ψηφιακών αιθουσών των εκπαιδευτικών, έχουν αποσταλεί στο mail επικοινωνίας που έχουν δηλώσει οι γονείς κατά την εγγραφή των μαθητών/τριων.

Αν υπάρχουν προβλήματα στη σύνδεση, οφείλονται στην υπερφόρτωση των δικτύων

Aπό τη Δευτέρα 18/5/2020 ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ η είσοδος επισκεπτών στο σχολείο.
Η επικοινωνία θα εξακολουθήσει να γίνεται μέσω του email 2gympeir@sch.gr
Αρχική σελίδα / Όμιλοι Δημιουργικότητας & Αριστείας (διαχρονικά)

Αποτελέσματα δοκιμασίας εισαγωγής μαθητών/τριών στην Α΄ Γυμνασίου 2020

ΜΑΘΗΤΕΣ

Δείτε παρακάτω τις βαθμολογίες  των συμμετεχόντων/ουσών στη δοκιμασία δεξιοτήτων για εισαγωγή στο σχολείο μας.

Οι θέσεις μαθητών/τριών για την Α΄ τάξη  είναι 156.

Οι υποψήφιοι με Α/Α από 1 έως 121 (δηλαδή όσοι/όσες έχουν ΣΥΝΟΛΟ από 62 μόρια  και πάνω) γίνονται δεκτοί/ες.

Για τις υπόλοιπες 15 θέσεις, από 142 μέχρι 156 θα γίνει κλήρωση μεταξύ των υποψηφίων που ισοβαθμούν με  αριθμό  μορίων 60, την Παρασκευή 3 Ιουλίου 2020 στις 11 πμ.

Οι τρεις υποψήφιοι/ες που θα κληρωθούν στις θέσεις 157, 158 και 159   θα είναι οι τρεις πρώτοι/ες επιλαχόντες/ούσες .

Προκειμένου να συμπληρωθεί ο πίνακας επιλαχόντων, την ίδια μέρα θα γίνει κλήρωση  και για όσους υποψήφιους έχουν συγκεντρώσει 58 μόρια.

Η κλήρωση θα γίνει στο αμφιθέατρο του 2ου Πρότυπου Γυμνασίου Αθηνών, από επιτροπή γονέων/κηδεμόνων των υποψηφίων, η οποία θα επιλεγεί από τους/τις παριστάμενους/ες και με την ευθύνη του ΕΠΕΣ.  Λόγω των μέτρων κοινωνικής απόστασης και προφύλαξης από την μετάδοση του COVID-19, στην κλήρωση συστήνεται να προσέλθει ένα (1) άτομο (γονέας ή κηδεμόνας), ανά υποψήφιο/α.

Attachments:
Download this file (Apotelesmata me me kwdiko_2PG.pdf)Αποτελέσματα με κωδικό 2ο Π.Γ.[Αποτελέσματα με κωδικό 2ο Π.Γ.]186 Kb