Αρχική σελίδα / Εκδρομές - Επιλεγμένα πρακτορεία / Ενημέρωση για την εκδρομή στις Καστροπολιτείες της Λακωνικής Γης

Ενημέρωση για την εκδρομή στις Καστροπολιτείες της Λακωνικής Γης

Αγαπητοί γονείς,

όπως γνωρίζετε η νέα σχολική χρονιά ξεκινά νωρίτερα, στις 7 Σεπτεμβρίου 2020, κάτι που ανατρέπει τον προγραμματισμό για την πραγματοποίηση της εκπαιδευτικής επίσκεψης στις «Καστροπολιτείες της Λακωνικής Γης_Μυστράς, Μονεμβασία, Γεράκι, Μάνη» που είχε οριστεί για τις 10-13/09. Επιπλέον, ο Σεπτέμβριος είναι πολύ «κοντά», κάτι που ενδεχομένως να φέρει νέα έκτακτη αναβολή της εκδρομής. Έχοντας υπόψη ότι σύμφωνα με την (ΠΝΠ) ΦΕΚ 84/Α/13/04/2020 τα ταξιδιωτικά γραφεία είναι υποχρεωμένα να παράσχουν Voucher διάρκειας 18 μηνών και κρίνοντας με γνώμονα την ασφάλεια των παιδιών, αποφασίστηκε η ανωτέρω τετραήμερη να μεταφερθεί στο χρονικό διάστημα 22-25/04/2021. Εάν δεν καταστεί εκ νέου δυνατή η υλοποίηση της εκδρομής, τότε, δεν θα υπάρξει νέα μετάθεση. Ως εκ τούτου με το πέρας του 18μηνου το οποίο ξεκινά από σήμερα, θα επιστραφούν τα χρήματα στους συμμετέχοντες στην εκδρομή. Για τους μαθητές/τριες της Γ΄ Γυμνασίου που από τη νέα σχολική χρονιά θα φοιτούν στο Λύκειο θα υπάρξει σχετική μέριμνα.

Οι Υπεύθυνοι Καθηγητές:

Δαβάκη Κωνσταντίνα [Όμιλος Φωτογραφίας: condav11@gmail.com]