Η διαδικασία για τη μετεγγραφή των επιτυχόντων στην Α΄ τάξη θα γίνει τις πρώτες ημέρες του Σεπτεμβρίου.

Θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση με περισσότερες πληροφορίες.

Καλό καλοκαίρι!

Κατά τους θερινούς μήνες, το σχολείο θα είναι ανοιχτό κάθε Δευτέρα 8.30 ως 14.00.

Αρχική σελίδα

Ο Δ. Σιμοπουλος στο 2ο Πειραματικό Γυμνάσιο Αθηνών

Την Πέμπτη 23/11, το σχολείο μας είχε την τιμή να φιλοξενήσει έναν "αρχαιολόγο του σύμπαντος", τον διακεκριμένο αστροφυσικό και επίτιμο διευθυντή του Ευγενιδειου Πλανηταρίου, κύριο Διονύση Σιμόπουλο.

Ο κύριος Σιμόπουλος μίλησε στους μαθητές των ομίλων για τα βαρυτικά κύματα και τις πρόσφατες επιστημονικές εξελίξεις στο χώρο της αστρονομίας και απάντησε στις ερωτήσεις τους.

Τον ευχαριστούμε θερμά για τη σπουδαία ευκαιρία που έδωσε στους μαθητές μας.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ