Αρχική σελίδα / Εισαγωγή μαθητών / Οδηγίες για την εγγραφή στην Α' τάξη

Οδηγίες για την εγγραφή στην Α' τάξη

ΟΔΗΓΙΕΣ

ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

ΣΤΗΝ Α ΤΑΞΗ

ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2016-2017

· Οι γονείς των μαθητών που κληρώθηκαν στις 22 /6 /2016 πρέπει να προσέλθουν στο σχολείο  στο διάστημα από 2 Σεπτεμβρίου μέχρι και 7 Σεπτεμβρίου και ώρες  09:00 με 13:00 προκειμένου να  ολοκληρώσουν τη διαδικασία εγγραφής των παιδιών τους .

· Οι γονείς πρέπει να έχουν μαζί τους αστυνομική ταυτότητα ή διαβατήριο και  πρόσφατο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης.

· Επιπλέον οι γονείς των μαθητών που κληρώθηκαν από την ειδική κατηγορία «αδέρφια» πρέπει να προσκομίσουν βεβαίωση φοίτησης του μεγαλύτερου αδερφού/ής από το 2ο Πειραματικό ΓΕΛ Αθηνών.