Αρχική σελίδα / Όμιλος Θεάτρου / Πρόσκληση Θεατρικού Ομίλου

Πρόσκληση Θεατρικού Ομίλου

Ο όμιλος θεάτρου σας προσκαλεί

το Σάββατο στις 16 Απριλίου στο αμφιθέατρο του σχολείου

και την Κυριακή στις 17 Απριλίου στο Δημοτικό Θέατρο Καλλιθέας (Γ. Κρέμου 123 και Φιλαρέτου, πλησίον σταθμού ΗΣΑΠ «Καλλιθέα»)

και ώρα 7:00 μ.μ.

στην παράσταση «Η σύναξη των πουλιών»

σε θεατρική διασκευή του ποιήματος του Farid ? Uddin ?Attar.

«Μια μέρα τα πουλιά αποφασίζουν με την προτροπή του τσαλαπετεινού να αναζητήσουν το μυθικό ?Σιμούργκ?, ο οποίος - όπως πιστεύουν - θα τα σώσει από τις ατέλειες και τα λάθη της ύπαρξής τους».

Οι υπεύθυνοι του θεατρικού ομίλου

Κούβαρη Σταυρούλα

Μητρόπουλος Βασίλης