Αρχική σελίδα / Εργασίες μαθητών σε μαθήματα Γλώσσας / Βιβλιοπαρουσιάσεις από τους μαθητές

ΒΙΒΛΙΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ

Τμήματα Β1, Γ5

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Ξένη Σκαρτσή

Στο πλαίσιο του μαθήματος της Νεοελληνικής Λογοτεχνίας οι μαθητές των τμημάτων Β1 και Γ5 διάβασαν βιβλία από την πολύ πλούσια βιβλιοθήκη του σχολείου και έκαναν βιβλιοπαρουσιάσεις.

Σκοπός της δράσης ήταν η αξιοποίηση της βιβλιοθήκης μας, η ενίσχυση της φιλαναγνωσίας και η καλλιέργεια της ικανότητας των παιδιών να αποδίδουν σύντομα και συγκροτημένα το περιεχόμενο και την άποψή τους για τα βιβλία που διάβασαν.

Ελπίζουμε τα αρχεία αυτά να εμπλουτιστούν τον επόμενο χρόνο με περισσότερες παρουσιάσεις βιβλίων από τα παιδιά.

Παρουσιάζονται εδώ όσες από τις βιβλιοπαρουσιάσεις παραδόθηκαν σε ηλεκτρονική μορφή.