Αρχική σελίδα / Όμιλος Θεάτρου / Ο όμιλος θεάτρου στο Μέγαρο Μουσικής

Ο όμιλος θεάτρου στο Μέγαρο Μουσικής

Η θεατρική ομάδα του σχολείου μας στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών.

Η θεατρική ομάδα του σχολείου μας, επέλεξε αποσπάσματα θεατρικών έργων που αναφέρονται στην επιστήμη, μέσα από διάφορες οπτικές.

Τα αποσπάσματα επιλέχθηκαν με μία ιστορική σειρά και αναφέρονται σε θεατρικά κείμενα που η ομάδα επεξεργάστηκε και παρουσίασε στα 10 χρόνια της λειτουργίας της.

Η παράσταση με το γενικό τίτλο-θέμα «Θέατρο και επιστήμη» θα φιλοξενηθεί στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών, για μια μοναδική παράσταση.

Ημερομηνία: 26 Μαρτίου 2014

Ώρα έναρξης: 19:00

Χώρος: Αίθουσα Νίκος Σκαλκώτας

Η είσοδος είναι ελεύθερη με δελτία προτεραιότητας. Η διανομή των δελτίων αρχίζει στις 5:30 μ.μ.

Σας περιμένουμε όλους!!!

Για πληροφορίες από το δικτυακό τόπο του Μεγάρου [εδώ]